„Polska 120”

1606_klisze_web_20161013_napis-1024x1024Spektakl muzyczny pt. „Polska 120” w reżyserii Martyny Majewskiej.

W Walimiu, małym miasteczku położonym w Górach Sowich, doszło do niesamowitego odkrycia. Na strychu pewnej walimskiej kamienicy w starych walizkach znajdowało się pudełko ze 120 kliszami fotograficznymi z lat 1947 – 1952. Walimscy pasjonaci historii postanowili zaopiekować się znaleziskiem. Na czarno – białych zdjęciach ukazał się świat, którego już nie ma: ludzie, miejsca, krajobrazy… Autorem zdjęć okazał się pierwszy powojenny osadnik Walimia Filip Rozbicki – nieżyjący już organista kościelny.

Zdarzenie to stało się inspiracją a jednocześnie zaczynem spektaklu muzycznego pt. „Polska 120” w reżyserii Martyny Majewskiej. Dla uczczenia miejsca/ludzi – bohaterów ówczesnych czasów walimskich klisz Teatr Lalki i Aktora zaprosi na dwa pokazy premierowe: walimski – 11 listopada 2016 o godzinie 18:00, który odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki oraz wałbrzyski – 18 listopada 2016 o godzinie 18:00 w siedzibie Teatru. Pozostałe pokazy „Polska 120” odbędą się wg zaplanowanego repertuaru.

Partnerem projektu „Polska 120” jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.
Instytucjami współpracującymi są: Centrum Kultury w Głuszycy oraz  Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdroju.
Spektakl został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Gminy Wałbrzych.
Patroni medialni: walbrzychdlawas.info oraz walbrzyszek.com

Polska 120

scenariusz i reżyseria: Martyna Majewska
scenografia: Anna Haudek
muzyka: Dawid Majewski
projekcje: Jakub Lech

obsada:

Katarzyna Kłaczek (gościnnie)
Anna Jezierska
Bożena Oleszkiewicz
Patrycja Rojecka
Joanna Kowalska (gościnnie)
Paweł Kuźma
Paweł Pawlik

muzycy:

Bartek Miarka
Żenia Betliński
Michał Bocek
Dawid Majewski

konsultant historyczny – Łukasz Kazek